Ter Kokusu Nedenleri ve Doğal Çözümler

Ter Kokusu Nedenleri ve Doğal Çözümler
28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.956 kez okundu.

önlemek amacıyla kimyasal kozmetik ürünler kullanmaktansa bitkisel ve doğal yollar tercih edilerek ter kokusunu hem doğal hemde sağlıklı bir şekilde önleyebilirsiniz. Ter kokusunu bitirmek için sizler için paylaşacağımız bitkisel tariflerden yararlanabilirsiniz bu sayede ter kokusu için önlem alabilirsiniz.

Terleme vücudumuzun, ısı dengesini korumak amacıyla yaptığı bir savunma mekanizmasından ibarettir. Bakteriler sebebiyle ter kokusu çoğu zaman hiç çekilmez bir hale gelebiliyor. Aşırı terleme problemi olan kişilerde normal kişilere oranla daha çok görülen bu ter kokusu, günümüzde bir çok kişi tarafından kozmetik ürünler yani kimyasallar kullanılarak geçici bir temizlik yapıyor ancak çoğu zaman uzun vadeli bir temizlik elde etmek mümkün olmuyor.

Ter Kokusu İçin Bitkisel Doğal Tarifler

Koltuk Altı Terlemesine Bitkisel Çözüm:

1 kapsül e vitamini (kimyasallık azdır)

1.5 çay kaşığı aloevera yağı

2 çay kaşığı lavanta yağı

2 çay kaşığı kakao yağı

1 paket karbonat

4 tatlı kaşığı mısır nişastası

Bu malzemeleri verdiğimiz miktarlarda cam bir kase içerisine koyarak karıştırın. Hazırladığımız karışımı dolaba veya dondurucuya koyarak 1 gün kadar bekleyin ve ertesi gün alın akabinde banyo sonrasında koltuk altlarınıza 2 günde 1 kez uygulayın. İlk kullanımınızdan itibaren ter kokunuzda aşırı derecede iyileşme olduğunu fark edeceksiniz.

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm:

Yarım Limon suyu

Kabartma tozu

Yarım limon suyumuza kulak memesi kıvamına gelene kadar kabartma tozu ile karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı koltuk altlarınıza sürerek 10-15 dakika kadar bekleyin ve sonrasında iyice temizleyin. Aynı şekilde 2 günde bir kez tekrarlandığında kısacık bir süre sonrasında ter kokusuna karşı etkisini gösterecektir.

Ter Kokusunu Gidermek Amacıyla Kısa Vadede Öneriler

Gece yatmadan hemen önce koltuk altlarınıza limon suyu sürerek yatarsanız, ertesi gün koltuk altlarınızda terleme azalacaktır.

Günde 1-2 bardak geven çayı tüketmek aşırı terleme sorunu çözmede yardımcı olacaktır.

Günde 1-2 bardak adaçayı içmek de geven çayının etkisi gibi aşırı terlemenin önüne geçecektir.

•Erik hoşafı da aşırı terlemenin önüne geçmek için kullanılabilir günde 1 bardak erik hoşafı içmek ter kokusunda azalma yaşanmasını sağlayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar kaliteli beslenme dedi ki:

    özellikle deodorantlar ve kimyasallar kullanmaktan ben de çok çekiniyordum verdiğiniz önerileri bir deneyecem ama sevgilim limon gibi kokuyorsun demez umarım:)

  2. Avatar adamzeka dedi ki:

    Deneyelim umarım işe yarar teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.