Selülit Tedavisi ve Doğal Yöntem

Selülit Tedavisi ve Doğal Yöntem
26 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.866 kez okundu.

sorunu doğal teknikleri ve evde hazırlanabilecek karışımlar ile iyileştirilebilecek bir cilt rahatsızlığıdır. En çok etkili tekniği; selülit kremleriyle birlikte hazırlanabilen doğal selülit giderici karışımları uygulamaktır. Selülit’in oluşmasını engelleyen ve oluşan selülitleri gideren karışımlar ve bitkisel yağlar, selülit’in tedavi edilme sürecinde şaşırtıcı şekilde etkili sonuçlar ortaya koymaktadır.

Selülit Nedir?- Selülit Nasıl Geçer?

Selülit yoğun yağ dokularının bulunduğu cilt bölgelerinde portakal kabuğu gibi gözenekli bir yapı görünümü oluşmasına sebep olan bir problemdir. Bağımsız araştırma şirketlerinin araştırmalarına göre Kadınların %91’i selülit problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Hormonsal bozukluklar, aileden gelen genetik faktörler ve kan dolaşımı tutarsızlıkları selülit oluşmasında baş faktörlerdir.

Selülit tedavisine başlamadan önce öncelikle yapılması gereken selülit oluşuma sebep olan etkenlerin belirlemesi ve bu etkenlerin ortadan kaldırılmasıdır. Beslenme düzeyi ve şekli de selülit oluşumunda önemli bir etkendir. Fazla spor yapmayan bireyler, yine selülit sorunu yaşayanlar sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

Selülit Tedavisi için Bitkisel Tedavi Yağı

Malzemeler;

•Kayısı yağı

•Ardıç yağı

•Limon yağı

•Portakal yağı

•Biberiye yağı

•Zeytinyağı

•Lavanta yağı

Hazırlanış ve Uygulama; Yukarıdaki tüm malzemelerden selülit’li bölgenin büyüklüğüne göre eşit miktarlarda alın sonrasında aldığımız bu malzemeleri bir araya getirerek iyice karıştırın. Selülit oluşan bölgeye bu hazırladığınız karışımı dağıtarak sürün ve iyice yedirene kadar masaj yapar gibi ovalayın. Akabinde streç film kullanarak karışımı sürüp yedirdiğiniz bölgeleri bununla kapatarak 20-25 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin.Bu uygulamayı haftada 1 kez uyguladığınızda çıkan sonuçlara inanamayacaksınız, selülit probleminiz belli bir süre sonra tamamen kalkacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.