Güneş Yanıkları Evde Nasıl Tedavi Edilir ?

Güneş Yanıkları Evde Nasıl Tedavi Edilir ?
24 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.622 kez okundu.

Yaz aylarına geldik, son yıllarda olduğu gibi bu sene de yine kavurucu sıcaklar bekliyor bizleri. Bu sıcaklara karşı hemen hemen herkes soluğu sahillerde denizlerde ve havuzlarda alıyor. Tabiki bu sıcak havalarda güneşin bize sürprizi; yanıklarda kaçınılmazdır. Hele birde aşırı yanık varsa ağrılı biçimde oluşurlar bunun için, nasıl doğal yollarla geçer? gibi soruları eminim merak ediyorsunuzdur. Her köşe başında bulabileceğiniz kozmetik ürünleri kullanmanızı tavsiye etmem, çünkü unutmayın zararsız kimyasal yoktur.

Güneş yanıklarına çok iyi gelen ve tüm uzmanların ortak görüşü olan 4 yöntem için okumaya devam edin. Bu yöntemler sayesinde yanıklarınızın iyileşmesi hızlanacak ve ağrılarınızı hissetmeyeceksiniz.

Güneş Yanıklarına Ne İyi Gelir?

Yoğurt: Güneş yanıklarının tedavisi amacıyla kullanılan ve en çok uygulanan yöntem yoğurt kullanımıdır. Güneş yanığının oluştuğu bölgeye yatmadan hemen önce yoğurt uygulamasını yaparak ağrılarınızı hafifletebilirsiniz ve rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. Kullanacağınız yoğurdun sade ve doğal olmasına özen gösterin.

Elma Sirkesi: Güneş yanıklarınız ve ağrılarınız için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerin en etkili olanlarından biriside elma sirkesi kullanımıdır. Yanıklarınızın hızla iyileşmesini sağlayacak olan elma sirkesinden 1 su bardağı kadar alarak dolu bir küvetin içerisine ekleyerek uygulayabilirsiniz. Küvetin içerisinde 30-40 dakika kaldıktan sonra ağrılarınızdan kurtulacaksınız ve yanıkların iyileşmeye başladığını gözlemleyeceksiniz.

Demlenmiş Çay: Güneşte çok kalmaktan dolayı göz kapaklarınız kızarabilir hatta soyulmalar bile olabilir, bunun için göz kapaklarınızın üst bölümlerine demlenmiş çayın soğumasını bekleyerek çay poşetleri koyabilirsiniz bu kızarıklığı alacaktır.

Aloevera krem; Sağlık bakanlığı onaylı tamamen doğal bu kremi güneş yanıklarına uygulayarak hem acılarınızın azalmasına hem de yanıklarınızın daha hızlı bir şekilde iyileşmesine çok yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar bilindik market dedi ki:

    Güneş de öğlen mutlaka kaçınılmalı öğlen direk ışınların temas ettiği vakittir

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.