Günde 30 Dakika Uygulayarak Formda Kalın

Günde 30 Dakika Uygulayarak Formda Kalın
12 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.625 kez okundu.

Günde 30 Dakika Uygulayarak Forma Girin

Yazın gelmesiyle birlikte, bayanlar için bikini sezonu da açıldı. Siz sabırsızlıkla tatile çıkacağınız günü beklerken peki ya vücudunuz ne durumda? Kaşlarınızı kaldırarak cevap veriyorsanız, kendinize günde 30 dakika ayırarak, çok kısa sürede vücudunuzu toparlayabilecek olan egzersizleri paylaşıyoruz.

, , karın ve kol kısımlarınızı çalıştıracak olan egzersiz hareketleri için öneriler şu şekilde;

Görünen Kalça ve Bacaklar İçin Yapmanız Gerekenler

Bacak ve kalça kısımlarınızı sıkılaştırmak için; ellerinizi kalça kemiklerinizin üzerine yerleştirin. İlk olarak, tek adımla sağa doğru hafifçe zıplayın ardından aynı şekilde sola doğru zıplayın. Zıplama sayınız arttıkça tempoyu arttırın. Bunu yaparken ortada bir su birikintisi olduğunu düşünebilirsiniz. (Toplam olarak 30 kere ve 2 set halinde yapınız.)

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın, ellerinizi omuz hizasında ileriye doğru uzatın ve birleştirin. Nefesinizi alırken aşağıya çökün, nefes verirken ise yukarıya doğru kalkın. (Bu hareketi 15 kere tekrar edin ve 2 set olarak yapın.)

Bacak ve kalça kaslarını çalıştırmak için diğer bir hareketse; dizlerinizin üzerine gelin, ellerinizi omuz hizasında olarak yere koyun. Kedi pozisyonu olarak tabir edilen bu hareket ile kalçalarınızın yandığını hissedeceksiniz. Tek bacağınızı yukarıya doğru kaldırın ve 30 kere tekrar edin. Bacağınızı yukarıya doğru ittirin. Diğer bacağınız içinde aynı uygulamayı tekrarlayın. (2 set halinde uygulayın)

Sıkı Bir Karın İçin Yapmanız Gerekenler

Karın kaslarınızı çalıştırmak için; sırt üstü olarak uzanın. Ellerinizi kalçanızın altına yerleştirin. Nefes alım esnasında bacaklarınızı aşağıya doğru indirin. Nefes verirken ise; bacaklarınızı 90 derece olacak şekilde kaldırın. 10 kere tekrar bitene kadar ayaklarınızı yer ile temas ettirmemeye çalışın. Hareketi uygulama aşamasında, belinizde bir ağrı hissediyorsanız, dizlerinizi bükerek devam edebilirsiniz. (2 set olacak şekilde uygulayın)

Karın kaslarınızı çalıştırmak için uygulamanız gereken diğer bir hareketse; yere sırt üstü uzanın. Dizlerinizi bükün ve bacaklarınızı masa pozisyonu olacak şekilde yukarı kaldırın. Ellerinizi boynunuzun altına yerleştirin. Nefes verirken üst vücudunuzu yukarıya kaldırmaya çalışın. Uygulanan bu mekik hareketi süresince karın kaslarınız iyice sıkışacaktır. (20 kere tekrar olacak şekilde 2 set olarak uygulan)

Sıkı Kollara Kavuşmak İçin Yapılaması Gereken Basit Hareketse

Kollarınızı çalıştırmak için; ellerinize 1’er kiloluk dambıl yada su şişesi alın. Kollarınızı önce yanlara doğru daha sonra öne doğru olarak kaldırıp indirin. (15 tekrar ve 2 set olacak şekilde uygulayın)

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.