Yusuf Çim Kimdir ? Çilek Kokusu Dizisi (Burak)

Yusuf Çim Kimdir ? Çilek Kokusu Dizisi (Burak)
12 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 8.502 kez okundu.

Çilek Kokusu Dizi Oyuncularından, Yusuf Çim (Burak) Biyografisi

Yusuf Çim, 26 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 3 kardeş olup kendisi en küçük kardeştir. Kendisi haricinde bir ablası ve bir abisi bulunmaktadır. Baba mesleği eczacılıktır. Eğitim hayatına ilk okulda Cibali İlköğretim Okulunu okuyarak başlamıştır. Orta ve lise öğrenimini ise Riyaziyeci Salih Zeki Okulunda tamamlamıştır. Ortaokul sonrasında meslek lisesine geçişi tercih ederek; puanı yüksek olmasına rağmen Bilgisayar Programcılığı bölümüne giriş yapmıştır.

Liseyi başarıyla bitirdikten sonra İstanbul Arel Üniversitesi, Radyo ve Televizyon bölümünü tercih etmiştir. Halen eğitimine bu kurumda devam etmektedir. 1.88 boyundadır.

Oyunculuk ve modellik yetenekleri dışında iyi futbol oynama kapasitesine sahiptir. Lisede okuduğu zamanlar, İ.B.B. Paf takımında oynadıktan sonra Fatih Hilal Spor’a transfer olmuştur. Ancak sakatlanması sonucunda futbol yaşantısını noktalamıştır. Mankenlik mesleğini 2009 – 2012 tarihleri arasında yapmıştır. Pek çok önemli markanın katalog çekimlerinde fotomodel olarak çalışmıştır.

2010 ve 2011 yıllarında hem Avea hem de Galatasaray Mobil reklamlarında oynama şansı yakalamıştır. 2011 yılında, Demet Akalın’ın ”Aşk” isimli klibinde rol almıştır. Modellik yaptığı sıralarda ünlü markaların defilelerine de çıkmıştır. Bu marka isimlerinden bazıları; Kiğılı, Tween, Polo, Mango ve Damat’tır.

2011 yılında düzenlenmiş olan Best Model yarışmasına katılıp, yarışma ikincisi olmuştur. Mankenlik sonrasında şarkı çıkarmıştır. 2013 yılında ”Olsun Bi Kere” isimli Ep albümü ile müzik yaşantısına giriş yapmıştır.

2014 yılında Show TV ekranlarında yayınlanmış olan Ezra isimli dizide Mustafa karakterini canlandırmıştır. Bu dizide yakaladığı başarı ile isminden oldukça bahsettirmeyi başarmıştır.

Yusum Çim En güzel resimleri / Fotoğraf Galerisi

Google'dan Gelen:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.