Günümüzde Teknolojinin Dezavantajları – Zararları

Günümüzde Teknolojinin Dezavantajları – Zararları
28 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 2.587 kez okundu.

Günümüz oyuncakları ile yirminci yüzyılın oyuncaklarına bakıldığında, çok büyük bir fark görmek zor değildir. Bunun nedenini ise ile bağdaştırmak gerekir, tüm bunlara sebep olandır. Eskiden aslında oyuncak diye bir şey yokmuş. Annelerimiz, anneannelerimiz kendi kendilerine oyuncak yaratırlarmış. O zamanlar, yastıktan bebekler modaymış. Barbie bebek 1960’larda bulunmasına rağmen neden Türkiye’de kullanılmamış? Nedeni bilinmez fakat bilinen bir şey var ki, o da o zamanlar hayat daha güzelmiş.

Sokağa çıkıp baksak, görüyoruz ki sokaklar bomboş. Sokak dediğin bağrışmaların olduğu, güler yüzlü teyzelerin, top oynayan erkeklerin, ip atlayan kızların olduğu sokaktır. Sessiz sokak, sokak mıdır?

Arkadaş ortamlarında bile telefonlar elden düşmüyor. , hayatımızı yavaş yavaş ele geçiriyor. Kimse avantajlarını yadsıyamaz ama teknolojinin dezavantajları da hiç az değil.

Peki, çözüm nedir? Çözüm şu insanlar daha fazla dışarıya çıkmalı sinema – tiyatroya gitmeli, kitap okumalı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Avatar adamzeka dedi ki:

  Çok haklısınız nereye gidiyor insanlık… İçler acısı

 2. Avatar Tekno Guide dedi ki:

  Şu teknolojiyi bir de adam gibi kullanabilsek çok faydalı da işte. Tadını kaçırıyoruz.

 3. Avatar androidmakaleniz dedi ki:

  Sonunda tekboloji bölümü açılmış ve çok yararlı bir paylaşım olmuş eskiden teknoloji fazla yoktu insanlar bu kadar bağlanmazdı sokak lara çıkıp top vesayrd oynarlardı o zamanlara çok çok geri donmeyi isterim.

 4. Avatar bilindik market dedi ki:

  Tabiiki teknolojinin faydası olduğu kadar zararları da var en etkin zararı iletişim gerçekte değil sanalda yapılıyor mesela yan oda daki babasına baba yemek hazır diye mesaj atacak kadar bağımı olmuşuz

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.