Gebeliğe Hazırmısınız ? Gebe Kalmaya Karar Verdiniz mi ?

Gebeliğe Hazırmısınız ? Gebe Kalmaya Karar Verdiniz mi ?
8 Mart 2015 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

Her kadın içgüdüsel olarak çocuk sahibi olmak ister. Bu dürtüye karşı koymak nerede ise imkansızdır. Çocuğu olmayan kadınların dünya genelinde içine düştükleri kötü durumlar herkesçe bilinir. Çocuğu olmayan kadınlar toplumda kendilerini eksik ezilmiş hissederler. Soylarının yeryüzünde üremeyeceği düşüncesi aslında bilinçaltlarındaki yok olma korkusunun bir yansımasıdır. İstisnasız tüm kadınlar sonsuza kadar yaşama güdülerinin bir yansıması olan nesillerini devam ettirme ihtiyacı  insanları evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya sürükler. Mutluluğun olmazsa olmazı olan “mutlu aile tablosu” her ailenin hayallerini süsler.

Gebeliğe Hazır mısınız?

İşinizi kurdunuz ve hayallerinizi süsleyen prensinizle evlendiniz. Aradan belirli bir zaman geçti. Aileniz çevreniz ve arkadaşlarınız olup olmadığınızı soruyor. Eğer değilseniz ve evliliğiniz ikinci hatta üçüncü yıldönümünü geride bırakmışsa üzerinizde hem içeriden hem dışarıdan gittikçe şiddetlenen baskılar hissedeceksiniz.

Gebe Kalma Zamanı Geldi ve Gebe Kalmaya Karar Verdiniz!

Gebe kalma zamanı geldi ve sizler hem kendinizin hem eşinizin hem de çevrenizin telkinleri ile gebe kalmaya karar verdiniz. Mutlu sonla bitecek heyecanlı yolculuğa başlamadan önce buna hazır olup olmadığınızı tespit etmeniz gerekli.

Gebeliğe Hazır mısınız?

Bunu anlamak için ilk yapmanız gereken şey mutlaka bir doktor kontrolünden geçmenizdir. Bu kontroller sayesinde döneminizde ve sonrası döneminizde oluşabilecek riskli durumları önceden tespit ederek önlem alabileceksiniz. Gebeliğiniz risk teşkil ediyor mu? En önemli risklerden biri olan kansızlık, ciddi enfeksiyonlar gebeliğinizin hüsranla sonuçlanmasına neden olabilir.

Testlerinizi yaptıktan sonra II. Aşama olan hayat standartlarınızda bir takım devrimlere girişmeniz gerekebilir. Örneğin kötü bir sigara tiryakisi iseniz sigarayı terk etmeniz gerekir. Aynı şekilde alkolik iseniz yine alkolü tamamen bırakmanız gerekir. Aşırı kilolarınız varsa ileride hem sizin hem bebeğin sağlığını tehlikeye atacak bir durumla karşılaşmamak için fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir. Düzgün bir beslenme programınız yoksa kendinize çeki düzen vererek düzgün bir beslenme ve egzersiz programına başlamanız gerekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ