Açelya Topaloğlu Kimdir ? İnadına Aşk Dizisi Defne

Açelya Topaloğlu Kimdir ? İnadına Aşk Dizisi Defne
9 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 6.782 kez okundu.

Son dönemlerin popüler dizilerinin ‘ın sevimli, güzel, asi, karakteri 1928 Kasım ayında doğdu. Açelya Topaloğlu’nun küçük yaşlardan beri dans ile ilgileniyordu. Yakın arkadaşları ve ailesi de onun bu ilgisini sezinliyordu. Güler yüzlü, optimistik, çevresine neşe saçan Açelya Topaloğlu bu enerjisini dans ederek ifade edebileceğini fark etti. Tan Sağtürk Dans Okulu, modern dans bölümünde dans eğitimini aldı. Müzikle ilgilendikçe kendini geliştirdi Anadolu Ateşi dans grubunda ders aldı. Annesinin kendisine yaptığı başarılı rehberlik sonrası üniversite zamanlarına doğru tiyatro ile dahi ilgilendiğini biliyoruz.

Öğrendiğimiz kadarıyla Onu tiyatro kariyerinde devam etmeye yönlendiren iki şey vardı. Başarılı yönlendirme ve yeteneği. Yönlendirme meselesini yukarda açtığımız için daha çok oyunculuk biçimi üzerinde duracağız. Açelya Topaloğlu yaşamın dinamik yönünü yansıtan bir insandır. İhtimal dâhilindedir ki bu aktif özelliğinde dans döneminde edindiği reflekslerin etkisi var. Oyunculuğunun önemli bir biçimini ise doğal karakteri oluşturuyor. Bu karakterle oynadığı rollere kendinden bir şey katmayı başarıyor.

Spesifik karakterler üzerinde ileri derece başarılı performans gösterebiliyor. Müzikal eğitimini studio da MSM tiyatro konservatuar bölümünü bitirmiştir. Avea, Arçelik, Kroloplast, Garanti bank gibi reklamlarda oynamıştır. Gökhan Türkmen’in Sen İstanbul’sun adlı klibinde oynamıştır. Sersefil Müzikalinde oynamıştır.2008 Aşk yakar da Belda rolü 2010 arka sokaklarda Ahu Gözcü rolü  2011  Gece Sularında İstanbul filminde Nihan rolü  2012 de eve düşen yıldırımda Sevda rolü 2014 Kaçak Gelinler de Almilla Peker ve 2015 inadına Aşk ta defne Barutçu rolünü almıştır.

/ Fotoğrafları 2015

Google'dan Gelen:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.